Історична довідка

КАФЕДРА ФІЗИЧНОЇ РЕАБІЛІТАЦІЇ ТА ЗДОРОВ’Я

У 2019 році кафедру фізичного виховання та здоров’я перейменовано на кафедру фізичної реабілітації та здоров’я, відкрито спеціальність 227 Фізична терапія, ерготерапія. Нова освітня програма надає можливість підготовки висококваліфікованих, конкурентоспроможних фахівців фізичної терапії, які володіють відповідними компетенціями – знаннями інноваційного характеру, уміннями їх практичного застосування щодо ефективного і раннього повернення хворих до побутових і трудових процесів, у суспільство; відновлення особових властивостей людини.

Історія кафедри фізичного виховання та здоров’я  починається з 1934 року, фізкультурно-виховна робота у фармацевтичному інституті здійснювалась курсом фізичного виховання.

З 1948 року курс було реорганізовано у кафедру, першим завідуючим якої був Ігнатьєв Андрій Васильович.

Завідувачі кафедри:                                                  Історична довідка

З 1952 року впродовж тривалого часу її незмінним керівником     був кандидат педагогічних наук, доцент Стуканьов                 Володимир  Ілліч. Йому допомагали здійснювати роботу      викладачі та спортивні інструктори, діяли різні спортивні           секції з таких видів спорту, як настільний теніс, стрільба,            плавання,  лижний спорт, легка атлетика та художня гімнастика. Студенти інституту досягли значних успіхів у спортивних змаганнях. Так, у 1952 році В.П. Штучна (учасниця Великої Вітчизняної війни) стала чемпіонкою серед студентів медичних навчальних закладів України з кульової стрільби; у 1955 році збірна команда зі спортивної гімнастики стала чемпіоном України. Спортивну честь країни на Олімпійських іграх у Монреалі у 1976 році захищала студентка інституту Н.В. Попова (надалі— доктор фармацевтичних наук, професор кафедри нутриціології і фармацевтичної броматології), чемпіонка та рекордсменка СРСР. Випускник інституту В. Рохлицький був учасником естафети Олімпійського вогню (Москва-80).

 

Історична довідкаЗ 1978 року завідувачем кафедри був Гублін Миколай Історична довідкаМихайлович. ⇒ 

А з 1983 по 2014 роки завідуючим кафедри був кандидат фармацевтичних наук, доцент Аркуша Анатолій Олексійович з невеличкою перервою: з 1994 по 2004 рік кафедру очолював Коробко Віктор Сергійович. Розвивались спортивні ігри. Під час керівництва Аркуші Анатолія Олексійовича збірна команда ХФІ з гандболу була чемпіоном республіканської студентської Спартакіади, чоловіча гандбольна команда була бронзовим призером Всесоюзної Універсіади 1988 року, виборювала перші місця в престижних міжнародних турнірах у Польщі, Франції.

Історична довідкаЗ 2015 року по 2018 рік   кафедру очолював  кандидат наук з фізичного виховання та спорту Лобода В’ячеслав Сергійович.                                                                                                          За час існування кафедри кількість студентів, які займалися фізичним вихованням зросла з 400 (у 1934 році) до 1465 (у 2018 року).

Спортивна діяльність кафедри відмічена значними досягненнями у змаганнях різного рівня: студент НФаУ Колос Олександр був чемпіоном Європи та срібним призером Світу з біатлону, жіноча гандбольна команда «Панацея» була чемпіоном України серед команд вищої ліги у 2009 та 2012 роках, студентка НФаУ Тимофєєва Марія була срібним призером чемпіонату Європи з плавання у 2011 році та була учасником Параолімпійських ігор у Лондоні в 2012. Студентка Лебединська Вікторія є чемпіоном Європи і призером Чемпіонату Світу з бодібілдингу. Студент факультету з підготовки іноземних громадян міжнародний гросмейстер з шахів Но ух Аль-Алі входить до рейтингу 100 кращих гравців світу.

Гортаючи сторінки історії (основні віхи):

Історична довідкаУ 1952 році В.П. Штучна (учасниця Великої Вітчизняної війни) стала чемпіонкою серед студентів медичних навчальних закладів України з кульової стрільби. Спортивну честь країни на Олімпійських іграхІсторична довідка у Монреалі у 1976 році захищала студентка інституту Н.В. Попова (надалі— доктор фармацевтичних наук, професор кафедри нутриціології і фармацевтичної броматології), чемпіонка та рекордсменка СРСР .Випускник інституту В. Рохлицький був учасником естафети Олімпійського вогню (Москва-80).

Спортивна база університету зросла з одного невеликого спортивного залу до сучасного потужного спортивного комплексу та продовжує удосконалюватись.

Історична довідка Історична довідка

Кафедра сьогодні:

       Нові надії, щодо подальшого розвитку фізичного виховання та фізичної реабілітації в університеті, підвищення ролі кафедри в цьому процесі колектив покладає на нового завідувача, кандидата педагогічних наук Таможанську Ганну Валеріївну.

У 2019 році рішенням Вченої ради від 22.04.2019 р. (протокол №4) кафедра фізичного виховання та здоров’я НФаУ була перейменована у кафедру фізичної реабілітації та здоров’я НФаУ.

Починаючи з 2020-2021 р.р. кафедра активно співпрацює зі стейкхолдерами та з базами практик, на яких студенти ОП Фізична терапія спеціальності 227 «Фізична терапія, ерготерапія» проходять клінічні  практики. Також викладачі проходять стажування на закордонних базах (Римські терми, Словенія) з метою набуття міжнародного досвіду та подальшого вдосконалення учбового процесу.

    Історична довідка   Історична довідка  

Історична довідка    Історична довідка    Історична довідка

Відео про кафедру до святкування 70-го Ювілею кафедри

 ( ⇑  Тисни тут для перегляду відео)

Відео про кафедру – Сучасність  (⇐Тисни тут для перегляду відео)

 

 

 

 

Print Friendly, PDF & Email