Історична довідка

КАФЕДРА ФІЗИЧНОГО ВИХОВАННЯ ТА ЗДОРОВ’Я

Історія кафедри фізичного виховання та здоров’я багатогранна та різноманітна. З 1934 року фізкультурно-виховна робота у фармацевтичному інституті здійснювалась курсом фізичного виховання.

З 1948 року курс було реорганізовано у кафедру, першим завідуючим якої був Ігнатьєв Андрій Васильович.

Завідувачі кафедри:

З 1952 року впродовж тривалого часу її незмінним керівником був кандидат педагогічних наук, доцент Стуканьов Володимир Ілліч.

Йому допомагали здійснювати роботу викладачі та спортивні інструктори, діяли різні спортивні секції з таких видів спорту, як настільний теніс, стрільба, плавання, лижний спорт, легка атлетика та художня гімнастика. Студенти інституту досягли значних успіхів у спортивних змаганнях. Так, у 1952 році В.П. Штучна (учасниця Великої Вітчизняної війни) стала чемпіонкою серед студентів медичних навчальних закладів України з кульової стрільби; у 1955 році збірна команда зі спортивної гімнастики стала чемпіоном України. Спортивну честь країни на Олімпійських іграх у Монреалі у 1976 році захищала студентка інституту Н.В. Попова (надалі— доктор фармацевтичних наук, професор кафедри нутриціології і фармацевтичної броматології), чемпіонка та рекордсменка СРСР. Випускник інституту В. Рохлицький був учасником естафети Олімпійського вогню (Москва-80).

З 1978 року завідувачем кафедри був Гублін Миколай Михайлович.                                                                                                           

А з 1983 по 2014 роки завідуючим кафедри був кандидат фармацевтичних наук, доцент Аркуша Анатолій Олексійович з невеличкою перервою: з 1994 по 2004 рік кафедру очолював Коробко Віктор Сергійович. Розвивались спортивні ігри. Під час керівництва Аркуші Анатолія Олексійовича збірна команда ХФІ з гандболу була чемпіоном республіканської студентської Спартакіади, чоловіча гандбольна команда була бронзовим призером Всесоюзної Універсіади 1988 року, виборювала перші місця в престижних міжнародних турнірах у Польщі, Франції.

З 2015 року по 2018 рік   кафедру очолював  кандидат наук з фізичного виховання та спорту Лобода В’ячеслав Сергійович.                                                                                                                    

За час існування кафедри кількість студентів, які займалися фізичним вихованням зросла з 400 (у 1934 році) до 1465 (у 2018 року).

Спортивна діяльність кафедри відмічена значними досягненнями у змаганнях різного рівня: студент НФаУ Колос Олександр був чемпіоном Європи та срібним призером Світу з біатлону, жіноча гандбольна команда «Панацея» була чемпіоном України серед команд вищої ліги у 2009 та 2012 роках, студентка НФаУ Тимофєєва Марія була срібним призером чемпіонату Європи з плавання у 2011 році та була учасником Параолімпійських ігор у Лондоні в 2012. Студентка Лебединська Вікторія є чемпіоном Європи і призером Чемпіонату Світу з бодібілдингу. Студент факультету з підготовки іноземних громадян міжнародний гросмейстер з шахів Но ух Аль-Алі входить до рейтингу 100 кращих гравців світу.

З 2018 р. завідувачем кафедри стала кандидат педагогічних наук Таможанська Г.В. Саме під її керівництвом на базі кафедри фізичного виховання відкрито нову спеціальність “Фізична терапія, ерготерапія”.

За весь цей час спортивна база університету зросла з одного невеликого спортивного залу до сучасного потужного спортивного комплексу та продовжує удосконалюватись.

Відео про кафедру до святкування 70-го Ювілею кафедри

 Відео про кафедру – Сучасність

 

 

 

 

 

Print Friendly, PDF & Email